Dnes je nedela 19.september 2021. Meniny má Konštantín.  


www.ubytovaniezaneta.sk
www.villaangel.sk


Informačné služby Informačné služby
turistika Turistika

Informačné služby Revúca-Tornaľa


Krasnohorska jaskyna

AVK magnezit Revuca
basket Roznava

Štatistika návštevnosti
Valid XHTML 1.0 Strict
Valid CSS!
reklama

volby Kam dnes vyraziť?

Pozvánka na stolný tenis
Dátum: 15.10.2014 Zdroj: Andrej Ružik

Stolnotenisový klub Geológ Rožňava Vás pozýva na zápasy Extraligy v sezóne 2014/2015,

Geológ Rožňava - MSK Čadca
17.10.2014 o 17:00 h (piatok)

Geológ Rožňava - MŠK Kys. Nové Mesto
18.10.2014 o 10:00 h (sobota)

Účelová hala Rima-Muránska na Šafárikovej 120 v Rožňave

Každá veľká zmena sa začína malými krokmi
Dátum: 06.10.2014 Zdroj: www.kniznica-rv.sk

Každá veľká zmena sa začína malými krokmi


Existujú víťazstvá ducha. Niekedy, aj keď prehráš, víťazíš.
Elie WIESEL


(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a Veľvyslanectvo USA Bratislava pozývajú verejnosť na výstavu fotografií pod názvom Hovoriť pravdu mocným – Bojovníci za ľudské práva, ktorí menia svet. Výstava je inštalovaná v priestoroch knižnice a pozrieť si ju môžu záujemcovia do 5.11.2014.

„Projekt Hovoriť pravdu mocným sa začal knihou portrétov bojovníkov za ľudské práva, ktorú napísala aktivistka za ľudské práva Kerry Kennedyová“ prezradila pani Dana Polčíková, koordinátorka kultúrnych programov Veľvyslanectva USA v Bratislave a pokračovala „Fotografie vyhotovil fotograf Eddie Adams, držiteľ Pulitzerovej ceny. Výstava bola prvýkrát otvorená v Corcoran Gallery of Art vo Washingtone D.C. a putovala po mnohých mestách Spojených štátov. Momentálne putuje po 4 kontinentoch.“
Portréty, ktoré sú na týchto fotografiách, predstavujú odvážnych ľudí – bojovníkov za ľudské práva, ktorí čelia väzeniu, mučeniu, smrti. Sú medzi nimi muži i ženy s neľahkým osudom, ktorý nás núti zamyslieť sa. Za všetkých v krátkosti aspoň pár riadkov o jednom – Elie Wiesel z Rumunska, židovský prozaik, esejista, dramatik, filozof vyrastal v úzko prepojenej židovskej komunite v rumunskom Sedmohradsku. Keď mal pätnásť rokov jeho rodinu nacisti nahnali do vagóna a deportovali do tábora v Osvienčime. Wiesel vo svojej autobiografii píše : „Nikdy nezabudnem na tú noc, prvú noc v tábore, ktorá zmenila môj život na jednu dlhú noc, sedemkrát zakliatu a sedemkrát zapečatenú...Nikdy nezabudnem na plamene, ktoré navždy zhltli moju vieru...Nikdy nezabudnem na nočné ticho, ktoré ma na celú večnosť zbavilo túžby žiť...Nikdy nezabudnem na tieto veci, aj keby som bol odsúdený žiť tak dlho, ako sám Boh. Nikdy.“ Wiesel dostal v roku 1986 Nobelovu cenu za mier.

Portréty, ktoré sú na fotografiách, predstavujú najodvážnejších ľudí na svete – bojovníkov za ľudské práva, základné práva, ktoré mnohí z nás považujeme za samozrejmé. Pozývame Vás do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, kde môžete vidieť výstavu fotografií týchto odvážnych ľudí pod názvom „Hovoriť pravdu mocným – Bojovníci za ľudské práva, ktorí menia svet“ do 5. novembra 2014 v rámci výpožičných hodín knižnice. Výstavu nám poskytlo Veľvyslanectvo USA v Bratislave. Vstup je voľný.

Zdroj : internet
Materiál Hovoriť pravdu mocným

Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Kontakt : www.kniznica-rv.sk E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk
Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava
Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17


Cyklické školenie vedúcich folklórnych kolektívov pokračuje
Dátum: 29.09.2014 Zdroj: www.gos.sk

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave v spolupráci s obcou Rožňavské Bystré a s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR pripravuje druhú časť školiteľského podujatia pre vedúcich folklórnych kolektívov. Uskutoční sa 4. októbra 2014 v Kultúrnom dome v Rožňavskom Bystrom. Lektor Martin Urban nadviaže na témy z prvého stretnutia, bude sa venovať práci s interpretom a kolektívom, režijným procesom v inscenačných formách, spätnej väzbe a ďalším témam, o ktoré prejavia záujem prítomní zástupcovia súborov a skupín. Školenie je otvorené pre všetkých záujemcov, môžu sa ho zúčastniť aj tí, ktorí neabsolvovali prvú časť. „Tak ako na prvom stretnutí, určite i teraz bude vyhradený priestor aj pre rôzne cvičenia, ktoré si účastníci veľmi pochvaľovali a predpokladám, že ich aj využívajú vo svojich kolektívoch“ uviedla M.Ferenczová z Gemerského osvetového strediska.

www.gos.sk


ARS ANTIQUA EUROPAE IN VIA GOTHICA 19.-22. septembra 2014
Dátum: 13.09.2014 Zdroj: www.gos.sk

ARS ANTIQUA EUROPAE IN VIA GOTHICA
19.-22. septembra 2014
Štítnik, Krásnohorské Podhradie, Rožňava, Dedinky, Lipovník, Dobšiná, Čečejovce, Markušovce, Betliar

Jesenné slávnosti starej hudby Ars Antiqua Europae In Via Gothica 2014 ponúkajú aj tohto roku kvalitné hudobné skvosty. Jedinečné miesta, chrámy, pamiatky na Gotickej ceste opäť ožijú hudbou a umením starých majstrov.
Pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu organizuje Gemerské osvetové stredisko v Rožňave ďalší v poradí už 13. ročník Medzinárodnej prehliadky historickej hudby európskych regiónov. „Festival Ars Antiqua Europae in Via Gothica bol v tomto roku opäť podporený Ministerstvom kultúry SR z programu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013 a z programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita. I keď zďaleka nie v takej podobe, ako minulý rok – samotná skutočnosť zaväzuje ponúknuť diváckej verejnosti čo najkvalitnejší program. Tohtoročná programová štruktúra okrem profesionálnych hudobných telies poskytne priestor na kratučké predstavenie aj mladým začínajúcim hudobným talentom z regiónu, ktorí svoju umeleckú kariéru práve začínajú. Uvidíme ich v hudobných blokoch mladí a nepoznaní. Pozvanie na festival prijali aj rodáci, ktorí nezanevreli na svoj domov a radi sa vrátia obohatiť koncert svojím vystúpením“ hovorí riaditeľka Gemerského osvetového strediska Helena Novotná.
Program festivalu začína 19. septembra v piatok odbornou prednáškou v priestoroch kaštieľa Betliar. Diskusiu k reštaurovaniu historického klavíru bude viesť Mária Bujnovská, a klavírnym koncertom sa predstaví domáci talent z Rožňavy Miklós Nyéky. Otvárací koncert v Štítniku sa začne o 18.00 hodine, kde zaznejú Staré piesne a tance z Gemera. Ukážky z Uhroveckej zbierky, ktoré boli objavené práve v Štítniku budú znieť v podaní slovenského súboru starej hudby Solamente Naturali. Kolektív je pravidelným prestížnym hosťom festivalov starej hudby v zahraničí.
V sobotu 20. septembra v Andrássyho obrazárni v Krásnohorskom Podhradí v programe „Podvečerné tóny flauty a harfy“ sa predstavia Vámosi – Nagy Zsuzsa a Szilágyi Kinga Katinka z Budapešti. Vidieť a počuť súhru dvoch nástrojov akými sú flauta a harfa v podaní dvoch mladých krásnych umelkýň bude pastvou nielen pre uši, ale aj oči.
Jedinečným zážitkom bude určite koncert v rožňavskej Katedrále Nanebovzatia Panny Márie o 19.00 hodine. Sláčikové kvarteto Adventure Strings, ktorého členom je aj náš rodák, hudobník a umelec v hre na violu Roman Rusňák z Rožňavy, návštevníkom ponúkne jemné tóny baroka prostredníctvom diel Bacha, Vivaldiho a Händla. Tento mladý kolektív má za sebou úspešné obdobie, množstvo účinkovaní nielen na Slovensku, ale aj v zahraniční.
„Tohto roku predstavíme, aj „hudobnú chuťovku“ v podobe mladých a nepoznaných talentov z regiónu, aby sa predviedli v tom najlepšom svetle nielen pred publikom, ale predovšetkým pred svojimi hudobnými vzormi. Nikoleta Vodová a Kristián Krištóf zo Základnej umeleckej školy v Rožňave otvoria koncert v rožňavskej katedrále. Hudobný sprievod im robí ich pani učiteľka Mária Senglerová“ uviedla Mária Hlaváčová z Gemerského osvetového strediska.
21. septembra v nedeľu začne tretí festivalový deň tradične v Dedinkách. Po nedeľňajšej omši so začiatkom o 10.00 hodine ponúkne kolektív Ad Libitum hudobné lahôdky starých majstrov akými boli práve Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Giulio Caccini. Súbor Ad Libitum z Budapešti je pomerne mladým komorným zoskupením a tvoria ho profesionálni muzikanti, členovia budapeštianskych hudobných telies a inštitúcií pochádzajúci z Maďarska a Slovenska.
V Lipovníku taktiež predstavíme mladý talent v programe Mladí a nepoznaní. Andrej Korszinsky prednesie divákom prvú časť náročného koncertu Es dur od J.B.G Nerudu s hudobným sprievodom Silvie Mišurovej. Miestny organ sa rozozvučí chorálovými partitami v podaní mladého a úspešného Vladimíra Kopáčika zo Slovenska. Koncert ukončí srbské duo Vladimíra Turčana a Mariny Mikiťovej z Nového Sadu, ktorých ešte stretneme aj v Markušovciach.
Tohto roku festival starej hudby Ars Antiqua Europae in Via Gothica po prvýkrát zavíta aj do Dobšinej, do Evanjelického kostola Svätej Trojice. V tomto pôvodne gotickom kostole privítame maďarský spevácky zbor Miskolci Cardinal Mindszenty Kórus, ktorý na Slovensku už účinkoval s filharmonickým orchestrom v Košiciach. Pre naše publikum si do programu Perly renesančnej hudby prizvali svojich hostí, inštrumentalistov na violončele, lutne a čembale.
V ranogotickom kostole v Čečejovciach otvorí koncert mladý talent zo Základnej umeleckej školy v Medzeve Nadja Eližerová so skladbou od Tielmanna Susato – Rondo. V týchto komorných priestoroch miestneho kostolíka sme si dovolili využiť jeho útlosť na hudobný zážitok dvoch lutien. Luteduo je kolektív dvoch profesionálnych hráčov Anny Kowalskej a Antona Birulu z Varšavy, ktorí používajú repliky starých nástrojov - lutnu a teorbu. Pre našich divákov si pripravili aj milé prekvapenie v podobe najmenšieho hrajúceho lutnistu v Poľsku.
Múzeum Markušovce, kvôli zahájeniu rekonštrukcie Letohrádku Dardanely, zvolilo náhradnú alternatívu miesta koncertu, - Kaštieľ Markušovce. O 18.00 hodine uzavrie tretí festivalový deň vystúpenie mladého domáceho talentu Timoteja Závackého, ktorý je v hre na gitaru známy tým, že mu učarovala práve stará hudba a srbského dua Vladimíra Turčana a Mariny Mikiťovej s programom In music veritas. Koncert violy v sprievode klavíra budú tým pravým ukončením sobotňajšieho hudobného dňa.
Slávnostné ukončenie 13. ročníka Ars Antiqua Europae in Via Gothica sa bude konať v Kaštieli Betliar v pondelok 22. septembra o 18.00 hodine. Na malú chvíľu necháme divákov ocitnúť sa v čase barokovej scenérie, do ktorého nás uvedú interpreti komorného súboru Victoria Ensemble z Českej republiky. La Scena Barocca je excentrický program plný efektov a afektov neskorej talianskej barokovej hudby. Jeho súčasťou sú virtuózne árie neskorého baroka v podaní sopranistky Viktórie Dědečkovej so sprievodom inštrumentálneho ansámblu, ale taktiež samostatné inštrumentálne čísla. V sprievodnom programe vystúpi Mužské vokálne kvarteto 4G z Rožňavy, ktoré pracuje pod vedením Ľubice Gdovinovej.
Hovoreným slovom divákov bude sprevádzať moderátorská dvojica Zuzana Bobríková a Juraj Genčanský.

Info:
Gemerské osvetové stredisko Rožňava
www.aae.gos.sk
Mgr. Hlaváčová Mária
hlavacova@gos.sk


Vystúpenie kapely RETRO MUSIC BAND - 24.8.2014 - pred cukrárňou Piroška v Rožňave
Dátum: 06.08.2014 Zdroj: Katarina Barcziova

Sponzor koncertu: DS Smith Packaging Slovakia, s.r.o.


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171
LENMARK SERVICE

sapeli

Predaj a servis registračných pokladníc.
Informujte sa zadarmo na 0905 276 351


MegaInzercia.sk

Kontrafakt

Britakov

Roll-mont

Pohrebné služby IRIS

Kamenictvo Helcman

Autobazár Krásnohorské podhradie

Kanala

montaznaplosina
Július Tokár
obchodný zástupca
Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.,
oblastný vedúci

Námestie baníkov 15
048 01 Rožňava
Mobil: 0915 740 359
e-mail: jtokar@fo.pss.sk


Gipszan

RVTV

Copyright © JoZo 2007
Dostupnosť podľa Monitoring-serverov.sk